Dziwnówek


Dziwnówek to mała miejscowość letniskowa położona pomiędzy morzem a Zalewem Kamieńskim. Niezwykle atrakcyjna, czysta i szeroka plaża, czyste i ciepłe wody Bałtyku powodują, że Dziwnówek jest dziś popularnym i lubianym letniskiem. Dziwnówek położony wśród sosnowych lasów posiada status uzdrowiska – leczy się tutaj schorzenia układu oddechowego. Plaża w Dziwnówku jest szeroka i czysta a piasek na niej jest drobny i żółty. Doskonała do wygrzewania się w słońcu i spacerów przy zachodzie słońca. Bez przeszkód można nią dotrzeć do Dziwnowa do ujścia rzeki Dziwnej do morza, lub do Łukęcina.

Atrakcje w Dziwnówku

Plaża w Dziwnówku

Plaża jest szeroka i pokryta drobnym, białym piaskiem. Plaża posiada status „Błękitnej Flagi” 2019. Główne wejścia na plażę znajdują się przy ulicy Kamieńskiej i 1-go Maja (zjazd techniczny dla wózków).

Zegar słoneczny w Dziwnówku

Kilkumetrowy zegar słoneczny wykonany został ze stali nierdzewnej ustawiono przy końcu ulicy Kamieńskiej. Dodatkowo, co istotne, zegar prawidłowo wskazuje czas.

Fontanna w Dziwnówku

Obok wspomnianego zegara znajduje się duża fontanna. Strumienie wody strzelają w powietrze z chodnika. Dodatkowo po zmroku woda jest podświetlona.


Szkoła windsurfingu w Dziwnówku

Za kościołem znajduje się szkoła sportów wodnych: wind surfingu i kite surfingu. Jednocześnie można wypożyczyć kajak lub rower wodny i popływać po spokojnych wodach Zatoki Wrzosowskiej.

pl_PLPolish
pl_PLPolish